Alpine A110 – Alfa 4C dostala silného konkurenta

Každý kto ma pozná vie, že som zaťažený na talianske autá. Pre ich emóciu im dokážem odpustiť všetko – povesť, dizajnové výstrelky či rôzne každodenné kompromisy. A mojou najväčšou talianskou láskou je práve Alfa Romeo 4C, ktoré má karbónové telo, 240 koní, 900 kíl, oturbenú jedna-osmičku a dizajn, pre ktorý sa zabíja.

Ale začiatkom roka ma zasiahol ďalší amorov šíp. A to priamo z krajiny, ktorej automobily majú rovnako hrozivú povesť ako tie talianske. Asi som blázon, ale reinkarnovaný Alpine A110 má všetko to, čo malá Alfa 4C. Má emóciu, má históriu, má fantastické tvary, podobnú hmotnosť a takmer na chlp totožný výkon. Žiaľ, zohnať tento kúsok bude ešte ťažšie, než zohnať Alfu. Na Slovensku sa totiž Alpine nebude predávať.

Tak či onak, modrý Alpine A110 je láska na prvý pohľad. A ten druhý vás v tomto čerstvom vzťahu len utvrdí. Hmotnosť 1 080 kilogramov, pekný a hodnotný interiér (na rozdiel od sparťanskej Alfy) so škrupinami, 252 koní a 320 Nm. To sú údaje, ktoré možno neohúria všetkých, ale skúste si sadnúť za volant takéhoto malého kupé. Osobne som v Alfe strávil zopár kilometrov na okruhu na sedadle spolujazdca a bol som z toho… no nebudeme si klamať. Bol som z toho úplne v prdeli. Takže predpokladám, že o niečo ťažší a o 12 koní výkonnejší Alpine v spojení so sedemstupňovým automatom, ktorý silu posiela na zadok, vás unesie rovnako.

A ako raz povedal Richard Hammond ešte v nebohom Top Geare – tieto športové autá sa vyrábajú nie pre nekonečný výkon, ale preto, aby v nás vzbudili široký úsmev, ktorý je na nezaplatenie. A práve Alpine je takým autom.

Mohlo by sa vám páčiť