Ahoj mesto

Spoločnosť Honda je najväčším výrobcom spaľovacích motorov na svete. To sú tie, ktoré papajú fosílne palivá. A to sú tie, ktoré zaraďujeme do neobnoviteľných zdrojov, teda príde doba, keď sa jeden deň zobudíme a milá redaktorka televíznych novín nám oznámi veľmi, ale naozaj veľmi zlú správu. Až sme sa začali triasť už teraz.

Inžinieri v Honde tento neodvrátiteľný fakt berú vážne. Dlhodobo experimentujú s vodíkovým pohonom (Honda FCX) i s elektrickým (hybrid Honda Insight). Najnovší prírastok sa tvári tiež užitočne.

Voz Honda Urban EV Concept by mal uľaviť preplneným mestám, na jednej strane neprodukuje emisie, na strane druhej, kompaktné rozmery umožňujú pohodlné parkovanie. Dôraz sa kládol aj na bezpečný výhľad z kabíny, čomu napomáhajú napríklad aj tenké A-stĺpiky.

Automobilka je zatiaľ skúpa vo vypúšťaní technických špecifikácií, ale uisťuje, že tento model nie je len dizajnovým cvičením, ba naopak, je to reálny model, ktorý príde na trh v roku 2019. Tomuto počinu rozhodne držíme palce, elektromobily ešte majú svoje obmedzenia, tým najväčším je kratší dojazd. V mestských podmienkach sú však vzdialenosti medzi jednotlivými destináciami menšie, sieť možných nabíjacích staníc hustejšia. Tak vidíme sa v roku 2019, milá malá Honda.

Mohlo by sa vám páčiť