Abarth 695 70 Anniversario – ďalšia špeciálna edícia

Abarth uplynulý víkend oslávil svoje sedemdesiate narodeniny a čím si môže poctiť svoje okrúhle narodeniny viac ako vydaním ďalšej špeciálnej edície? Svetu tak v piatok ukázal edíciu 695 70 Anniversario, ktorá prináša len zopár vylepšení.

Prvým z nich je rozšírený bodykit v bikolornom prevedení, ktorý odkazuje na začiatky značky, kedy na upravené malé 500-ky nitovali bodykity pre zlepšenie jazdných vlastností. Ďalšou šikovnou pomôckou bude ručne nastaviteľné krídlo v 60 stupňoch, ktoré je možné nastaviť na režim maximálnej rýchlosti alebo na získanie vyššieho prítlaku (až 42 kg pri rýchlosti 200 km/h).

Limitovaná edícia o počte 1949 vyrobených kusov má stanovenú cenovku na 34 900 eur, pričom ostatné špecifikácie auta sú dobre známe majiteľom modelu Competizione. Pod kapotou teda nájdeme rovnakú jedna-štvorku s turbom Garret GT 1446 a výkonom 180 koní, 17-palcovými SuperSport diskami, štvorpiestikovými Brembo brzdami a karbónovými Sabelt škrupinami.

O zvuk sa stará výfuk Record Monza s aktívnymi klapkami. Je škoda, že Abarth nespravil novú verziu obľúbeného BiPosta s vyšším výkonom, no zákulisné info hovoria, že kvôli súčasnej euronorme sa značke nepodarilo presadiť motor s vyšším výkonom pri zachovaní súčasného setupu (žiadny Start-Stop, chýbajúci stredový tlmič).

Mohlo by sa vám páčiť